Поширені запитання про стетоскопи Littmann


Загальні запитання щодо стетоскопів

 • Я не чую звук у своєму стетоскопі. Він вийшов із ладу?
  Якщо звук ослаблений або відсутній, відвідайте сторінку Оптимізація роботи, і перегляньте поради щодо налаштування стетоскопа.
 • Ні. У стетоскопах Littmann використовуються трубки нового покоління, які не містять натурального латексу або фталатних пластифікаторів.
 • Ні. Усі наші стетоскопи містять метал.
 • Налаштовувана діафрагма – це винахід 3M, який дає змогу вислуховувати низькі та високі частоти без необхідності прибирати акустичну головку з тіла пацієнта, перевертати та переміщувати її.

  Просто змінюйте силу притискання акустичної головки до тіла пацієнта, і налаштовувана діафрагма скоригує діапазон звуку, даючи змогу чути як низькі, так і високі частоти. Злегка притисніть налаштовувану діафрагму до тіла пацієнта, щоб вислуховувати звуки низької частоти. Притисніть налаштовувану діафрагму сильніше, щоб вислуховувати звуки високої частоти.

  Ця особливість дає вам змогу заощадити час і зосередити увагу на пацієнті, а не визначати, якою стороною прикладати акустичну головку – колоколом або діафрагмою.

 • Хоча компанія 3M не надає послуги гравірування, певні продавці стетоскопів Littmann можуть це зробити. Зверніться безпосередньо до продавця або виконавця.
 • Ціни можна дізнатись у авторизованих дилерів Littmann. Ціни у різних дистриб’юторів можуть відрізнятися. Знайдіть найближчого продавця в розділі Де придбати.

Очищення та догляд


Інформація про продукт


Електронні стетоскопи

 • Які переваги надає електронний стетоскоп?
  Багато серцевих і легеневих тонів, які складно почути з різних причин, може пропустити навіть спеціаліст із хорошим слухом. Підсилення необхідних тонів разом зі зменшенням фонового шуму дає можливість почути їх.
 • Електронні стетоскопи 3M™ Littmann® моделей 3100 і 3200 блокують у середньому 85% фонового шуму, який може перешкоджати аускультації, не впливаючи на важливі тони тіла. Тож ви будете набагато рідше пропускати звуки, які необхідно почути в шумних робочих умовах, – на 13% краще, ніж у попередніх моделях.
 • У стетоскопах Littmann моделей 3100 і 3200 можна використовувати три типи елементів живлення відповідно до ваших потреб: одну лужну чи літієву батарею або NiMH-акумулятор типу АА. За замовчуванням використовується лужна батарея, тож якщо вам необхідно встановити літієву батарею або NiMH-акумулятор, змініть тип елемента живлення в меню налаштування електронного стетоскопа, щоб на екрані дисплея відображалася достовірна інформація про тривалість роботи від батареї. Літієва батарея – це неперезаряджуваний елемент живлення, який рекомендовано використовувати за низьких температур. Зазвичай вона працює триваліше, ніж лужна батарея. NIMH-акумулятор – це перезаряджуваний елемент живлення (необхідний зовнішній зарядний пристрій).
 • Ні. Електронні стетоскопи не працюють без елемента живлення.
 • Дуже важливо правильно надягати стетоскоп. Усі стетоскопи Littmann мають наголів’я, вигнуті під певним кутом для правильного введення у вушні канали. Для правильного розташування виконайте наступні дії. Утримуйте стетоскоп із вушними трубками вертикально. Встановлюючи вушні наконечники у вуха, переконайтеся, що вигнуті вушні трубки спрямовано вперед у напрямку до носа.

  Правильно розташувавши стетоскоп, відрегулюйте підсилення звуку, натискаючи кнопки «+» та «–» на клавіатурі. Переконайтеся, що центр акустичної головки щільно прилягає до тіла пацієнта – у цій частині розташовано датчик звуку. Якщо після цього звук не з’явився, зверніться до служби технічної підтримки 3M за номером 1-800-228-3957 або заповніть форму Зв’язатися з нами.

 • Використовуючи електронний стетоскоп 3M™ Littmann® моделі 3100 і 3200, важливо пам’ятати про кілька методів, які можуть істотно покращити аускультацію.

  Звуковий датчик, у якому відбувається захоплення звуку, досить маленький і розташований у самому центрі акустичної головки (для демонстрації можна від’єднати діафрагму та знайти заглиблення під білою наклейкою). Область навколо цього датчика не захоплює звук. Тому важливо розташувати точку контакту з тілом пацієнта в самому центрі акустичної головки.

  Використовуючи електронні стетоскопи Littmann, необхідно докладати лише легкий тиск. Це стосується як поводження зі стетоскопом, так і вислуховування тіла пацієнта. Надмірний тиск на тіло пацієнта може спричинити появу звукових артефактів.

  Для оптимальної якості звуку контакт із тілом пацієнта має бути стабільним і послідовним. Переміщення акустичної головки спричинить появу шуму тертя. Переміщення акустичної головки спричинить появу шуму від тертя. Потім, якщо тони недостатньо чутно, збільште підсилення. Застосування підсилення за необхідності допоможе зменшити рівень стороннього шуму під час огляду.

  Також важливо враховувати різницю в застосуванні механічних і електронних стетоскопів Littmann. Щоб отримати найвищу якість аускультації з електронним стетоскопом Littmann, не притискайте акустичну головку до тіла пацієнта надто сильно, розташовуйте точку контакту під центром акустичної головки та не переміщуйте головку.

 • Батареї стетоскопа Littmann моделі 3100 або 3200 вистачить приблизно на 60 годин безперервного використання. (Використання Bluetooth® може скоротити час автономної роботи моделі 3200.) Перш ніж батарея повністю розрядиться, пролунає попереджувальний сигнал про те, що залишилося лише дві години безперервного використання. Коли на екрані відображається логотип Littmann®, стетоскоп перебуває в режимі очікування, і заряд зберігається. Щоб активувати пристрій, торкніться діафрагми або натисніть кнопку. Щоб вимкнути стетоскоп, не виконуйте жодних дій (стетоскоп вимикається через певний проміжок часу залежно від значення параметра POWER) або натисніть і утримуйте кнопку живлення протягом двох секунд (рекомендовано).

  Існує кілька способів збільшити тривалість роботи батареї.


  1. Зменшення часу підсвічування екрана заощадить заряд. Виберіть Menu > BACKLITE (Меню > ПІДСВІЧУВАННЯ), а потім виберіть DISABLE (ВИМКНУТИ) або ON DMND (НА ВИМОГУ). Якщо вибрати параметр DISABLE (ВИМКНУТИ), підсвічування буде завжди вимкнуто. Якщо вибрати параметр ON DMND (НА ВИМОГУ), підсвічування буде вмикатися лише після натискання кнопки живлення. Якщо вам необхідна підсвітка для екрану, оберіть Menu > BACKLITE > ALWAYS (Меню > ПІДСВІЧУВАННЯ > ЗАВЖДИ). У цьому разі підсвічування буде постійно ввімкнуто на половину потужності, щоб забезпечити перегляд і водночас мінімізувати енергоспоживання.
  2. Використання функції автоматичного ввімкнення/вимкнення Auto On / Auto Off (увімкнуто за замовчуванням) допоможе продовжити час роботи. За допомогою цієї функції можна задати різні проміжки часу до переходу в режим очікування. Щоб оптимізувати використання батареї, виберіть Menu > POWER > LOW (Меню > ЖИВЛЕННЯ > ЗАОЩАДИТИ. Це запрограмує стетоскоп на перехід у режим очікування, якщо протягом 10 секунд не виконується жодних дій.

  Якість звуку залишається стабільною навіть за низького заряду батареї. Електронний стетоскоп не працює без елемента живлення.

 • Безпровідна технологія Bluetooth® – це технологія ближнього зв’язку, яка замінює кабелі, необхідні для з’єднання портативних та/або стаціонарних пристроїв, що зберігає при цьому високий рівень безпеки. Основні особливості технології Bluetooth – надійність, низьке енергоспоживання та доступна вартість. Специфікація Bluetooth визначає єдину платформу для підключення різноманітних пристроїв і обміну даними між ними.
 • Ні. До комплекту стетоскопа Littmann моделі 3200 входить адаптер Bluetooth®. Просто підключіть адаптер Bluetooth до комп’ютера через USB-порт, щоб забезпечити підтримку Bluetooth. Для оптимальної роботи радимо використовувати адаптер із комплекту стетоскопа Littmann моделі 3200.
 • Стетоскоп Littmann моделі 3200 використовує з’єднання Bluetooth класу 2 з максимальним радіусом дії 10 метрів. Дальність дії Bluetooth зменшується, якщо між стетоскопом Littmann моделі 3200 і комп’ютером є перешкоди (стіни, меблі, люди тощо). Щоб покращити зв’язок Bluetooth, зменште відстань і/або забезпечте пряму видимість між стетоскопом Littmann моделі 3200 і зовнішнім пристроєм.
 • Як оптимізувати роботу безпровідного підключення по Bluetooth®?

  Для оптимальної ефективності безпровідного зв’язку важливо, щоб акустична головка стетоскопа та USB-адаптер знаходилися в безпосередній близькості й щоб між ними не було перешкод. Стіни, меблі та люди ослаблюють сигнал безпровідного зв’язку.

  Розташування стетоскопа та безпровідного адаптера має вирішальне значення для належної роботи безпровідного зв’язку. У певних випадках суттєво покращити зв’язок допомагає використання подовжувального USB-кабелю, який дає можливість підняти адаптер і/або змінити його спрямування. 3M радить використовувати подовжувальний USB-кабель StarTech Desktop або подібний пристрій.

  Під час запису радимо розміщуватися так, щоб комп’ютер знаходився поруч із пацієнтом, а не позаду. Так тіло пацієнта не перешкоджатиме передачі сигналу. Надійно тримайте акустичну головку кінчиками пальців (а не в долоні), щоб не створювати перешкод антені безпровідного зв’язку. Розташуйте стетоскоп і комп’ютер на мінімально можливій відстані. У звичайних умовах бажано, щоб ця відстань не перевищувала 3 метрів.

  Робоче середовище також впливає на ефективність зв’язку. Безпровідні телефони, аксесуари для стільникових телефонів, мікрохвильові печі та комп’ютерне обладнання з Wi-Fi можуть погіршити характеристики з’єднання. На це слід звернути увагу, якщо якість зв’язку незадовільна.

 • Багато наукових досліджень впливу Bluetooth, проведених 3M та іншими установами, показали, що Bluetooth не впливає на інші безпровідні пристрої та технології. Крім того, Bluetooth підтримується Continua (група SIG для телемедицини): нещодавно було створено новий профіль Bluetooth Health Device Profile (HDP) (самонастроюваний протокол зв’язку BT для медичних програм) і стали доступні перші сумісні продукти. Пристрої з аналогічною технологією було схвалено для використання в інших умовах із суворими вимогами до безпеки, зокрема операційних і відділеннях інтенсивної терапії.
 • Ні. Електронний стетоскоп Littmann моделі 3200 не сумісний зі слуховими апаратами з Bluetooth.
 • За замовчуванням звук відтворюється безпосередньо на стетоскопі Littmann моделі 3200 через Bluetooth. Радимо прослуховувати записаний звук за допомогою стетоскопа Littmann моделі 3200, оскільки в цьому разі його якість буде ідентичною до якості на момент запису. Якщо значок підключення зелений (у StethAssist ™ або Cardioscan®), спробуйте збільшити гучність звуку, натиснувши «+» на стетоскопі.

  Якщо встановлено прапорець Play to PC (Відтворити на ПК), звук буде відтворюватися через динаміки комп’ютера, а не через стетоскоп. Оскільки під час аускультації записуються низькочастотні звуки, динаміки комп’ютера (особливо вбудовані динаміки ноутбуків) можуть не забезпечити належну якість аудіо, створюючи враження, що звук не відтворюється. Якщо вибрано параметр Play to PC (Відтворити на ПК), зазвичай звук якісно відтворюється в навушниках. Настільні колонки дають змогу прослухати запис, але часто спотворюють низькочастотні звуки. Оптимальний варіант відтворення записаних звуків для аудиторії – використання акустичної системи з динаміками середньої частоти та сабвуфером.

 • Звукові файли передаються через підключення Bluetooth®, яке є безпечним методом передачі файлів. Файли, що передаються через Bluetooth, шифруються, і їх може прочитати лише комп’ютер, підключений до електронного стетоскопа Littmann моделі 3200.
 • Перш ніж передавати дані між двома пристроями Bluetooth®, необхідно створити пару. Створення пари – це процес виявлення та автентифікації, який дає змогу стетоскопу Littmann моделі 3200 з Bluetooth взаємодіяти з іншим пристроєм із Bluetooth і встановлює зв’язок між цими двома пристроями. Хоча StethAssist може запам’ятати довірені пари з вісьмома різними пристроями Bluetooth, одночасно можна обмінюватися даними лише з одним пристроєм, з яким створено пару. Крім того, неможливо створити пару з двох стетоскопів Littmann моделі 3200.

  Після створення пари стетоскоп Littmann моделі 3200 може підключатися до комп’ютера, на якому встановлено програму StethAssist. Виберіть параметр CONNECT (ПІДКЛЮЧЕННЯ), натиснувши та відпустивши кнопку (M). РК-дисплей відобразить, що підключення по Bluetooth активне. Стетоскоп автоматично повернеться до робочого стану.

 • Радимо очищувати стетоскоп після вислуховування кожного пацієнта 70%-им розчином ізопропілового спирту або серветкою. Не занурюйте стетоскоп у рідину та не стерилізуйте його. Додаткові відомості про очищення електронних і механічних стетоскопів див. на сторінці Очищення та догляд.
 • Перейдіть на сторінку Steth Assist, щоб завантажити та встановити останню версію програмного забезпечення. Тепер ПЗ StethAssist сумісне з комп’ютерами Macintosh.
 • StethAssist ™ – це програмне забезпечення, яке використовується з електронним стетоскопом 3M™ Littmann® моделі 3200 для запису та відображення тонів серця та інших фізіологічних акустичних сигналів. Програмне забезпечення StethAssist працює зі стетоскопом Littmann моделі 3200 та встановлюється на комп’ютері, що відповідає вказаним вимогам.
 • Електронні стетоскопи 3M™ Littmann® моделей 3100 і 3200 пройшли випробування на стійкість до бризок і крапель рідини, падіння, на очищення та натискання кнопок, а також інші суворі випробування, щоб підтвердити їх здатність працювати в найскладніших умовах. Суцільна лита металева конструкція та міцне хромоване покриття акустичної головки забезпечують використання протягом років. Стетоскопи Littmann моделі 3100 і 3200 перевірено для роботи за температури від –30 °C до 40 °C і відносної вологості 15–93%.
 • Під час кожного вмикання стетоскопа мені доводиться змінювати рівень підсилення. Чи можна встановити інший рівень підсилення за замовчуванням?
  Так. Виберіть необхідний рівень підсилення за замовчуванням. Натисніть кнопку M, потім натискайте кнопку «–», доки не буде вибрано SET VOL, а потім натисніть кнопку M ще раз. Тепер рівень підсилення за замовчуванням змінено й позначено невеликою позначкою у вертикальній лінії поруч зі смужками рівня гучності.
 • Так. Виберіть необхідний тип фільтра за замовчуванням. Натисніть кнопку M, потім натискайте кнопку «–», доки не буде обрано SET FLTR, а потім натисніть кнопку M ще раз. Таким чином встановлено новий тип фільтра за замовчуванням.
 • Стетоскопи Littmann моделей 3100 і 3200 призначено для аускультації пацієнтів будь-якого віку та комплекції, включаючи немовлят і маленьких дітей. Акустичний датчик має діаметр 15 мм, розміром приблизно з маленький ґудзик, і розташований у центрі акустичної головки. Тому для оптимальної якості звуку під час аускультації пацієнта необхідно лише стежити, щоб контакт відбувався по центру акустичної головки.
 • Під час вимірювання частоти серцевих скорочень пацієнта важливо, щоб центр акустичної головки щільно прилягав до тіла пацієнта, оскільки в цій частині розташовано датчик звуку. Щоб обчислити початкове значення частоти серцевих скорочень, необхідно п’ять секунд вимірювати послідовні тони серця, після чого цей показник оновлюється кожні дві секунди. Після віднесення акустичної головки від тіла пацієнта частота серцевих скорочень відображається протягом 10 секунд. Перед початковим вимірюванням на дисплеї відображаються дві риски (--). Якщо частота серцевих скорочень знаходиться поза межами діапазону 30–199 уд./хв, на дисплеї також відображаються дві риски (--).

  Функція вимірювання частоти серцевих скорочень на основі звукових сигналів працює оптимально, коли стетоскоп розміщено у зоні верхівки серця пацієнта. Частоту можна відстежувати, використовуючи будь-який режим фільтра або рівень гучності. Якщо частота серцевих скорочень змінюється зі стабільної до нестабільної або якщо під час аускультації присутній надмірний фоновий шум, тони легенів або пацієнт рухається, замість частоти серцевих скорочень відображатимуться дві риски. З часом ви вдосконалите свої навички вимірювання частоти серцевих скорочень пацієнтів. Функцію вимірювання ЧСС було розроблено та перевірено на людях.

 • Ми виконуємо всі види ремонту та обслуговування стетоскопів Littmann, щоб ваше обладнання працювало ефективно. Не намагайтеся самостійно відремонтувати електронний стетоскоп. Зверніться до місцевої служби підтримки або заповніть форму зворотнього зв’язку.
 • 2 роки гарантії на всі частини від вушних наконечників до діафрагми.
 • Ні. На жаль, підтримка даних моделей електронних стетоскопів припинена.