Налаштовувана діафрагма – це винахід 3M, який дає змогу вислуховувати низькі та високі частоти без необхідності прибирати акустичну головку з тіла пацієнта, перевертати та переміщувати її.
Просто змінюйте силу притискання акустичної головки до тіла пацієнта, і налаштовувана діафрагма скоригує діапазон звуку, даючи змогу чути як низькі, так і високі частоти. Злегка притисніть налаштовувану діафрагму до тіла пацієнта, щоб вислуховувати звуки низької частоти. Притисніть налаштовувану діафрагму сильніше, щоб вислуховувати звуки високої частоти.
Ця особливість дає вам змогу заощадити час і зосередити увагу на пацієнті, а не визначати, якою стороною прикладати акустичну головку – колоколом або діафрагмою.
Дуже важливо правильно надягати стетоскоп. Усі стетоскопи Littmann мають наголів’я, вигнуті під певним кутом для правильного введення у вушні канали. Для правильного розташування виконайте наступні дії. Утримуйте стетоскоп із вушними трубками вертикально. Встановлюючи вушні наконечники у вуха, переконайтеся, що вигнуті вушні трубки спрямовано вперед у напрямку до носа.
Правильно розташувавши стетоскоп, відрегулюйте підсилення звуку, натискаючи кнопки «+» та «–» на клавіатурі. Переконайтеся, що центр акустичної головки щільно прилягає до тіла пацієнта – у цій частині розташовано датчик звуку. Якщо після цього звук не з’явився, зверніться до служби технічної підтримки 3M за номером 1-800-228-3957 або заповніть форму Зв’язатися з нами.
Використовуючи електронний стетоскоп 3M™ Littmann® моделі 3100 і 3200, важливо пам’ятати про кілька методів, які можуть істотно покращити аускультацію.
Звуковий датчик, у якому відбувається захоплення звуку, досить маленький і розташований у самому центрі акустичної головки (для демонстрації можна від’єднати діафрагму та знайти заглиблення під білою наклейкою). Область навколо цього датчика не захоплює звук. Тому важливо розташувати точку контакту з тілом пацієнта в самому центрі акустичної головки.
Використовуючи електронні стетоскопи Littmann, необхідно докладати лише легкий тиск. Це стосується як поводження зі стетоскопом, так і вислуховування тіла пацієнта. Надмірний тиск на тіло пацієнта може спричинити появу звукових артефактів.
Для оптимальної якості звуку контакт із тілом пацієнта має бути стабільним і послідовним. Переміщення акустичної головки спричинить появу шуму тертя. Переміщення акустичної головки спричинить появу шуму від тертя. Потім, якщо тони недостатньо чутно, збільште підсилення. Застосування підсилення за необхідності допоможе зменшити рівень стороннього шуму під час огляду.
Також важливо враховувати різницю в застосуванні механічних і електронних стетоскопів Littmann. Щоб отримати найвищу якість аускультації з електронним стетоскопом Littmann, не притискайте акустичну головку до тіла пацієнта надто сильно, розташовуйте точку контакту під центром акустичної головки та не переміщуйте головку.
Батареї стетоскопа Littmann моделі 3100 або 3200 вистачить приблизно на 60 годин безперервного використання. (Використання Bluetooth® може скоротити час автономної роботи моделі 3200.) Перш ніж батарея повністю розрядиться, пролунає попереджувальний сигнал про те, що залишилося лише дві години безперервного використання. Коли на екрані відображається логотип Littmann®, стетоскоп перебуває в режимі очікування, і заряд зберігається. Щоб активувати пристрій, торкніться діафрагми або натисніть кнопку. Щоб вимкнути стетоскоп, не виконуйте жодних дій (стетоскоп вимикається через певний проміжок часу залежно від значення параметра POWER) або натисніть і утримуйте кнопку живлення протягом двох секунд (рекомендовано).
Існує кілька способів збільшити тривалість роботи батареї.
Якість звуку залишається стабільною навіть за низького заряду батареї. Електронний стетоскоп не працює без елемента живлення.
Для оптимальної ефективності безпровідного зв’язку важливо, щоб акустична головка стетоскопа та USB-адаптер знаходилися в безпосередній близькості й щоб між ними не було перешкод. Стіни, меблі та люди ослаблюють сигнал безпровідного зв’язку.
Розташування стетоскопа та безпровідного адаптера має вирішальне значення для належної роботи безпровідного зв’язку. У певних випадках суттєво покращити зв’язок допомагає використання подовжувального USB-кабелю, який дає можливість підняти адаптер і/або змінити його спрямування. 3M радить використовувати подовжувальний USB-кабель StarTech Desktop або подібний пристрій.
Під час запису радимо розміщуватися так, щоб комп’ютер знаходився поруч із пацієнтом, а не позаду. Так тіло пацієнта не перешкоджатиме передачі сигналу. Надійно тримайте акустичну головку кінчиками пальців (а не в долоні), щоб не створювати перешкод антені безпровідного зв’язку. Розташуйте стетоскоп і комп’ютер на мінімально можливій відстані. У звичайних умовах бажано, щоб ця відстань не перевищувала 3 метрів.
Робоче середовище також впливає на ефективність зв’язку. Безпровідні телефони, аксесуари для стільникових телефонів, мікрохвильові печі та комп’ютерне обладнання з Wi-Fi можуть погіршити характеристики з’єднання. На це слід звернути увагу, якщо якість зв’язку незадовільна.
За замовчуванням звук відтворюється безпосередньо на стетоскопі Littmann моделі 3200 через Bluetooth. Радимо прослуховувати записаний звук за допомогою стетоскопа Littmann моделі 3200, оскільки в цьому разі його якість буде ідентичною до якості на момент запису. Якщо значок підключення зелений (у StethAssist ™ або Cardioscan®), спробуйте збільшити гучність звуку, натиснувши «+» на стетоскопі.
Якщо встановлено прапорець Play to PC (Відтворити на ПК), звук буде відтворюватися через динаміки комп’ютера, а не через стетоскоп. Оскільки під час аускультації записуються низькочастотні звуки, динаміки комп’ютера (особливо вбудовані динаміки ноутбуків) можуть не забезпечити належну якість аудіо, створюючи враження, що звук не відтворюється. Якщо вибрано параметр Play to PC (Відтворити на ПК), зазвичай звук якісно відтворюється в навушниках. Настільні колонки дають змогу прослухати запис, але часто спотворюють низькочастотні звуки. Оптимальний варіант відтворення записаних звуків для аудиторії – використання акустичної системи з динаміками середньої частоти та сабвуфером.
Перш ніж передавати дані між двома пристроями Bluetooth®, необхідно створити пару. Створення пари – це процес виявлення та автентифікації, який дає змогу стетоскопу Littmann моделі 3200 з Bluetooth взаємодіяти з іншим пристроєм із Bluetooth і встановлює зв’язок між цими двома пристроями. Хоча StethAssist може запам’ятати довірені пари з вісьмома різними пристроями Bluetooth, одночасно можна обмінюватися даними лише з одним пристроєм, з яким створено пару. Крім того, неможливо створити пару з двох стетоскопів Littmann моделі 3200.
Після створення пари стетоскоп Littmann моделі 3200 може підключатися до комп’ютера, на якому встановлено програму StethAssist. Виберіть параметр CONNECT (ПІДКЛЮЧЕННЯ), натиснувши та відпустивши кнопку (M). РК-дисплей відобразить, що підключення по Bluetooth активне. Стетоскоп автоматично повернеться до робочого стану.
Під час вимірювання частоти серцевих скорочень пацієнта важливо, щоб центр акустичної головки щільно прилягав до тіла пацієнта, оскільки в цій частині розташовано датчик звуку. Щоб обчислити початкове значення частоти серцевих скорочень, необхідно п’ять секунд вимірювати послідовні тони серця, після чого цей показник оновлюється кожні дві секунди. Після віднесення акустичної головки від тіла пацієнта частота серцевих скорочень відображається протягом 10 секунд. Перед початковим вимірюванням на дисплеї відображаються дві риски (--). Якщо частота серцевих скорочень знаходиться поза межами діапазону 30–199 уд./хв, на дисплеї також відображаються дві риски (--).
Функція вимірювання частоти серцевих скорочень на основі звукових сигналів працює оптимально, коли стетоскоп розміщено у зоні верхівки серця пацієнта. Частоту можна відстежувати, використовуючи будь-який режим фільтра або рівень гучності. Якщо частота серцевих скорочень змінюється зі стабільної до нестабільної або якщо під час аускультації присутній надмірний фоновий шум, тони легенів або пацієнт рухається, замість частоти серцевих скорочень відображатимуться дві риски. З часом ви вдосконалите свої навички вимірювання частоти серцевих скорочень пацієнтів. Функцію вимірювання ЧСС було розроблено та перевірено на людях.