П’ять порад щодо правильного використання стетоскопа 3M™ Littmann®


 • Медсестра встановлює вушні наконечники стетоскопа 3M Littmann Classic III собі у вуха.

  П’ять порад щодо правильного використання стетоскопа 3M™ Littmann.

  Стетоскопи Littmann відомі відмінною якістю звуку та комфортом. Проте є кілька простих порад, які допоможуть забезпечити ефективність та довговічність вашого стетоскопа.


 • Перехрещені блискучі алюмінієві трубки стетоскопа 3M Littmann із чорними вушними наконечниками.

  1. Вирівняйте наголів’я

   Перш ніж надягнути вушні наконечники, переконайтеся, що їх спрямовано вперед, у напрямку від вас (рис. А). Таке положення трубок відповідатиме анатомічній формі вушних каналів та забезпечить комфорт і максимальну передачу звуку. Тримаючи наголів’я перед собою, по одній трубці в кожній руці, розкрийте його та розмістіть вушні наконечники у вухах. (рис. В).

   Якщо ви відчуваєте дискомфорт або рівень звуку недостатній, відрегулюйте щільність наголів’я. Усі стетоскопи Littmann мають регульовані наголів’я. Обережно стисніть одна до одної вушні трубки, щоб збільшити щільність наголів’я; розведіть їх, щоб зменшити щільність.

   Неправильне встановлення наголів’я (наприклад, вушні наконечники спрямовано у зворотному напрямку, як на рис. C) може призвести до погіршення звукоізоляції, а в певних випадках звук може бути зовсім не чутно.

 • Лікар правильно надягає стетоскоп Littmann — вушні наконечники спрямовано вперед.

  A. Правильне введення

 • Лікар правильно надів стетоскоп Littmann — вушні наконечники спрямовано вперед.

  B. Правильне позиціонування

 • Лікар неправильно надягає стетоскоп Littmann — вушні наконечники спрямовано назад.

  С. Неправильне позиціонування


 • М’які вушні наконечники для стетоскопа 3M Littmann поряд із іконкою вимірювання довжини.

  2. Використовуйте вушні наконечники відповідного розміру

  Щоб оптимізувати акустику, важливо використовувати вушні наконечники відповідного вам розміру. Це особливо стосується м’яких вушних наконечників. Вушні наконечники для всіх стетоскопів Littmann доступні у двох розмірах: малі та великі.


 • Акустична головка стетоскопа 3M Littmann Classic III з синьою стрілкою

  3. Поверніть на правильну сторону

  У разі використання двостороннього стетоскопа Littmann відкрийте (або позначте) необхідну вам сторону – колокол або діафрагму – обертаючи акустичну головку. Якщо діафрагму відкрито, колокол має бути закрито, і навпаки — щоб звук не проходив наскрізь.


 • Синє кільце позначає регульовану діафрагму стетоскопа 3M Littmann Cardiology III

  4. Видаліть можливі перешкоди

  Якщо ви зазвичай носите стетоскоп у кишені або нечасто його чистите, ворс та бруд можуть накопичуватись на ньому і перекривати звуковий канал. Щоб запобігти накопиченню забруднень, регулярно очищуйте стетоскоп і доглядайте за ним. Якщо ви використовуєте стетоскоп 3M™ Littmann® Cardiology III™ або Classic III™, тримайте колокол в чистоті, закриваючи його знімною діафрагмою.


 • Пальці знімають налаштовувану діафрагму з колокола стетоскопа 3M Littmann Classic III.

  5. Перевірте щільність

  Стетоскопи потребують герметичного ущільнення, щоб без втрат передавати звуки від тіла пацієнта до вух лікаря. Нещільно встановлені частини акустичної головки, нещільно встановлена або потріскана трубка, неправильно встановлені вушні наконечники можуть порушити герметичність ущільнення.